Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie otrzymała grant Motorola Solutions Foundation!

Dzięki grantowi Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH) zrealizuje projekt Girls Go IT, współtworzony przez Instytut Informatyki oraz Fundację Try IT.

Od dziś trwają zapisy na bezpłatny kurs online Girls Go IT (odwiedź: https://szkolenia.informatyka.agh.edu.pl/oferta/girlsgoit), którego celem jest zaprezentowanie narzędzi i umiejętności, które pozwolą kobietom budować karierę, by stać się cenionymi ekspertkami w sektorze nowych technologii. Kurs prowadzony będzie przez kadrę dydaktyczną Instytutu Informatyki.

Każdego roku nagrody Fundacji Motorola Solutions przyznawane są organizacjom charytatywnym, takim jak Akademia Górniczo-Hutnicza, w celu wspierania trzech głównych obszarów zainteresowania: programowania, edukacji technologicznej i inżynierskiej oraz programów łączących oba te obszary.

„Motorola Solutions Foundation ma na celu współpracę z organizacjami, które są zgodne z naszymi wartościami odpowiedzialności, innowacyjności, wpływu, różnorodności i integracji” — powiedziała Karem Perez, dyrektor wykonawcza Motorola Solutions Foundation. „Jesteśmy dumni, że możemy wspierać organizacje takie jak Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, które ucieleśniają te wartości, jednocześnie wprowadzając pozytywne zmiany w swoich społecznościach”.

O Fundacji Motorola Solutions

Jako charytatywne i filantropijne ramię Motorola Solutions, Motorola Solutions Foundation współpracuje z organizacjami na całym świecie, aby tworzyć bezpieczniejsze miasta i sprawiedliwe, dobrze prosperujące społeczności. Koncentrujemy się na oddawaniu poprzez dotacje strategiczne, wolontariat pracowniczy i inne inicjatywy inwestycyjne społeczności. Nasz program dotacji strategicznych wspiera organizacje, które oferują programowanie w pierwszej kolejności oraz edukację w zakresie technologii i inżynierii, a także są zgodne z naszymi wartościami odpowiedzialności, innowacji, wpływu, różnorodności i integracji. Fundacja to jeden z wielu sposobów, w jaki firma realizuje swój cel, jakim jest pomaganie ludziom w osiąganiu jak najlepszych wyników w ważnych chwilach. Więcej informacji o Fundacji na stronie: www.motorolasolutions.com/foundation

  • 2 lata, 8 miesięcy temu