Więcej niż studia

Koła naukowe

Koło Naukowe BIT

Koło Naukowe BIT działa przy Instytucie Informatyki na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Głównym celem działalności koła jest umożliwienie studentom rozwijania swoich zainteresowań poprzez pracę w sekcjach tematycznych, które są integralną częścią koła. Członkowie koła wierzą w ideę wspólnej nauki i cenią doświadczenie, które wynoszą ze wspólnych spotkań, warsztatów, wykładów i prowadzonych projektów.

Odwiedź naszą stronę: www.knbit.edu.pl/ 

Znajdziesz nas również na facebook'u: www.facebook.com/knbit/mail: kontakt@knbit.edu.pl

Koło Naukowe ZeroDay

Koło naukowe ZeroDay tworzone jest przez grupę studentów i pasjonatów zainteresowanych cyberbezpieczeństwem. Działalność organizacji skupia się na doskonaleniu umiejętności w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, tworzeniu zabezpieczeń przed atakami hakerskimi oraz identyfikacji zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią. Wewnątrz Koła prowadzona jest sekcja CTF (Capture the Flag), skupiająca się na rozwiązywaniu konkursów i zagadek z zakresu penetracji systemów informatycznych i bezpieczeństwa. Regularne spotkania, warsztaty oraz współpraca z firmami IT pozwalają uczestnikom rozwijać praktyczne umiejętności oraz zdobywać doświadczenie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jeśli interesuje cię ta tematyka i chcesz się rozwijać, dołącz do naszego Koła Naukowego ZeroDay. Zapraszamy studentów z różnych kierunków, którzy pragną zdobyć wiedzę o bezpieczeństwie sieciowym i uczestniczyć w zawodach CTF.

Odwiedź naszą stronę: https://skn.agh.edu.pl/kolo/skn-zeroday/

Znajdziesz nas również na facebook'u: https://www.facebook.com/people/ZeroDay/100086404785523/

Wydarzenia 

Festiwal Innowacji Studenckich – “IT is Me”

"IT is Me" - niezwykły festiwal innowacji studenckich, który otwiera drzwi do fascynującego świata nowoczesnych technologii! To niepowtarzalne wydarzenie gromadzi młodych entuzjastów informatyki, pasjonatów nowych rozwiązań oraz kreatywnych umysłów z różnych zakątków kraju.

Podczas festiwalu uczestnicy mogą eksplorować najnowsze trendy w dziedzinie technologii informatycznych, rozwijając umiejętności programistyczne, projektowe i komunikacyjne. Dodatkowo w trakcie wydarzenia prowadzone są inspirujące prelekcje, warsztaty praktyczne prowadzone przez ekspertów branży oraz konkursy, które pozwalają wykazać się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań.

http://itisme.agh.edu.pl/

AGHacks

AGHacks to hackathon, czyli wydarzenie organizowane przez studentów a kierowane do programistów, designerów, muzyków, grafików i wszystkich pasjonatów technologii, podczas którego uczestnicy pracując w małych drużynach realizują swoje innowacyjne pomysły. AGHacks to pionierski projekt w Polsce i jest inspirowany hackathonami, takimi jak Mhacks (University of Michigan), HackMIT (Massachusetts Institute of Technology) czy PennApps (University of Pennsylvania), które każdego roku przyciągają setki studentów i uwagę wiodących firm informatycznych.

facebook.com/AGHacks/

Studencki Festiwal Informatyczny

Studencki Festiwal Informatyczny jest międzynarodową konferencją organizowaną od 2005 r. przez studentów, dla studentów. Co roku, w Krakowie, jednoczy ona pochodzących z całej Polski informatyków, a także wszystkich pasjonatów tej dziedziny, niezależnie od ich profesji. Konferencja każdorazowo gości wybitne i znane w środowisku IT osobistości. Uczestnicy mają możliwość wysłuchać prowadzonych przez nich prelekcji, czy wziąć udział w warsztatach kształtujących praktyczne umiejętności.

sfi.org.pl/