„Girls Go IT - Podstawy programowania w języku Python” to kolejna część projektu realizowanego w ramach grantu przyznanego przez Fundację Motorola Solutions. Bezpłatny kurs dedykowany jest dla maturzystek które chcą rozwinąć swoje umiejętności w programowaniu. 12.09.2022 r. rozpoczęliśmy rekrutację!

 

Dla kogo jest ten kurs?

Projekt przeznaczony jest dla maturzystek 2023 z klas liceum ogólnokształcącego lub technikum o profilach: informatycznych lub elektronicznych lub matematycznych .

 

Dlaczego warto wziąć udział w kursie?

Program szkolenia to naprawdę solidna nauka podstaw programowania w języku Python. W trakcie kursu Uczestniczka budować będzie proste aplikacje w języku Python wykorzystując środowisko PyCharm lub podobne.

Uczestniczka kursu po jego zakończeniu będzie potrafiła napisać kompletny program w języku Python. Ponadto, będzie umiała skorzystać z systemu kontroli wersji GitHub.

Dodatkowo, w trakcie trwania kursu organizowane będą rozmowy z mentorkami, które podzielą się swoim doświadczeniem oraz odpowiedzą na nurtujące Cię pytania!

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, a po jego ukończeniu otrzymasz imienne świadectwo potwierdzające zdobyte umiejętności.

 

Terminy:

12.09-09.10.2022 – rekrutacja

Do 16.10.2022 – ogłoszenie wyników

20.10-18.12.2022 – zajęcia praktyczne

  • 1 rok, 10 miesięcy temu