Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy fotograficzna "PasJA", autorstwa naszego utalentowanego pracownika, dr. hab. inż. Macieja Woźniaka.

Wystawa "PasJA" to niezwykłe spojrzenie na pracowników oraz bliskich współpracowników Wydziału Informatyki. Portretowane osoby mają duży wpływ na powstanie fotografii, pokazując swoje JA poprzez nawiązanie do pasji, zainteresowań, przygotowanie czegoś specjalnie do zdjęcia, czy dobór ubioru. Fotografie mają nastrój osobistej rozmowy, pozwalającej lepiej poznać osoby, które na co dzień kształtują naszą społeczność.

Maciej Woźniak, autor fotografii, użył do ich wykonania zabytkowego aparatu wielkoformatowego oraz zastosował szlachetne techniki fotograficzne, takie jak cyjanotypia datowana na 1842 rok. To sprawia, że każda odbitka staje się niepowtarzalna, podkreślając jednocześnie wyjątkowość i indywidualność przedstawionych postaci.

W pełni analogowy proces fotograficzny, wykorzystany przez autora, stanowi kontrast wobec zaawansowanych technologii cyfrowych, którymi posługują się pracownicy Wydziału Informatyki. W ten sposób wystawa nawiązuje do dialogu między przeszłością a przyszłością, tradycją a nowoczesnością, wykorzystując "tu i teraz" jako łącznik między odległymi światami.

Wystawę "PasJA", obejmującą 66 unikatowych odbitek, będzie można oglądać 24 listopada do 15 grudnia w budynku Wydziału Informatyki (D17), mieszczącym się przy ulicy Kawiory 21.

Naszą społeczność tworzą ludzie pełni najróżniejszych pasji. W roku utworzenia Wydziału chcemy zaprosić Was na wyjątkową wystawę "PasJA", przedstawiającą pracowników i współpracowników WI w indywidualnym, osobistym ujęciu.

Autorem fotografii jest nasz utalentowany pracownik, dr. hab. inż. Maciej Woźniak. Autor zastosował szlachetne techniki fotograficzne, takie jak wykonanie odbitek w technice cyjanotypii (datowanej na 1842 rok!).

Dzięki temu każde zdjęcie oraz każda odbitka są niepowtarzalne, podkreślając przy tym indywidualność przedstawionych osób.

Zapraszamy do oglądania wystawy:

📅 Kiedy: 24 listopada - 15 grudnia

📍 Gdzie: Wydział Informatyki (D17), ul. Kawiory 21

Zobacz wystawę, w której szlachetne techniki fotograficzne spotykają się z zaawansowanymi technologiami cyfrowymi, których rozwojem na co dzień zajmują się nasi pracownicy !

  • 8 miesięcy temu