Studenci I roku studiów magisterskich kierunku Informatyka: Arkadiusz Placha, Wojciech Buś, Kamil Doległo, i Rafał Stachura stworzyli w ramach projektu z przedmiotu Informatyka Medyczna aplikację 'Kwestionariusz Epidemiczny' pozwalającą sprawnie i bezpiecznie dla personelu medycznego przeprowadzać wywiad epidemiczny u osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem i zgłaszających się do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Należy podkreślić niezwykle duże zaangażowanie studentów w zadanie, którego się podjęli. Aplikacja powstała w ciągu 10 dni i właśnie została wdrożona.
Prace od strony medycznej koordynuje dr hab. med. Andrzej Gackowski, a od strony informatycznej - dr inż. Łukasz Czekierda.

• 4 lata temu