Z przyjemnością informujemy, że pracownik Katedry Informatyki, Dr Joanna Świątkowska znalazła się na liście Top-20 cybersecurity women in Poland – pierwszego krajowego zestawienia wybitnych kobiet, które zawodowo i w różnych obszarach (m.in. technologicznej, prawnej, biznesowej czy edukacyjnej) zajmują się tematyką cyberbezpieczeństwa.

Dr Joanna Świątkowska prowadzi w AGH zajęcia na kierunku cyberbezpieczeństwo. Jest autorką wielu publikacji naukowych, ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa w Instytucie Kościuszki oraz pomysłodawcą i dyrektorem programowym Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC – konferencji poświęconej strategicznym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa (w tym roku, w Katowicach odbędzie się piąta edycja tego wydarzenia). Jej nazwisko znalazło się na prestiżowej liście New Europe 100 Challengers 2017 opracowanej przez Financial Times Res Publica, Google i International Visegrad Fund.

Wyróżnienia dla laureatek z listy TOP-20 cybersecurity women in Poland zostały wręczone 13 listopada 2019 r. w trakcie wieczornej gali Perspektywy Women in Tech Summit 2019. Serdecznie gratulujemy!

  • 4 lata temu