Data: 21 stycznia 2019 (poniedziałek)

Godz. 14:20

Miejsce: 2.41; D.17

Temat: High-Performance Isogeometric Analysis: PetIGA & PetIGA-MF
Prelegent: Victor M. Calo

We developed fast implementations for isogeometric finite element solvers based on tensor product B-spline/NURBS. These solvers are written using the PETSc library. We will discuss several applications of this framework to linear and nonlinear model problems. In particular, we will detail some phase field modeling applications and micropolar fluids.

Bio:
Prof. Victor Manuel Calo jest profesorem w Curtin University, Perth, Australia Zachodnia. Prof. Calo jest wysoko cytowanym naukowcem (Highly Cited Researcher) w dziedzinie informatyki (znajduje się w 1 procencie najlepiej cytowanych naukowców na świecie w dziedzinie Computer Science według Web of Science https://hcr.clarivate.com/) (w szczególności Szanghajski Ranking Uczelni bazuje na liczbie Noblistów oraz Highly Cited Researchers zatrudnionych w danej uczelni). Jest autorem ponad 170 artykułów w czasopismach ISI List oraz dwóch patentów w USA. W przeciągu ostatnich dwóch lat wygłosił 20 zaproszonych wykładów i zorganizował 11 minisympozjów na konferencjach międzynarodowych.

• 5 lat, 3 miesiące temu