W dniach 26-28.04.2017 w Gdańsku odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Publicznego EUROPOLTECH, na których Zespół Laboratorium Informatyki Śledczej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie gościł już po raz czwarty przedstawiając swoją ofertę rozwiązań wpierających analizę kryminalną. Jednym z głównych produktów zespołu jest pakiet oprogramowania LINK2 dostarczający szerokiej gamy narzędzi do przetwarzania i wizualizacji danych dla potrzeb wspomagania analizy kryminalnej. Produkt ten zyskał uznanie w oczach użytkowników końcowych i podczas tegorocznych targów został uhonorowany Złotą Gwiazdą Policji oraz przyznawanym przez Komendanta Straży Granicznej Laurem Granicznym.

Złota Gwiazda Policji, nagroda za produkt o najwyższym zaawansowaniu technologicznym, przyznawana jest za działalność na rzecz promocji rozwoju technologicznego i postępu technicznego w zakresie sprzętu i technologii dla służb policyjnych oraz formacji bezpieczeństwa państwa, natomiast Laur Graniczny wyróżnia produkt uznany przez Straż Graniczną za najbardziej funkcjonalny i usprawniający jej zadania operacyjne. 

LINK2 uznano za produkt dojrzały, doskonale dostosowany do polskich warunków i niezwykle przyjazny dla użytkownika. Podkreślono również jego olbrzymią użyteczność dla służb policyjnych, Straży Granicznej i innych formacji bezpieczeństwa publicznego. W imieniu Akademii Górniczo-Hutniczej obie nagrody odebrał dr hab. inż. Marek Kisiel-Dorohinicki, założyciel i kierownik Zespołu Laboratorium Informatyki Śledczej. 

Więcej informacji o targach i wynikach konkursów można znaleźć na stronie: http://europoltech.amberexpo.pl/title,WYNIKI_KONKURSOW,pid,3727.html, a o samym produkcie LINK2 oraz innych rozwiązaniach Zespołu Laboratorium Informatyki Śledczej na  stronie zespołu https://fslab.agh.edu.pl/

  • 7 lat, 1 miesiąc temu