22.11.23 (środa)

stacjonarnie: budynek Wydziału Informatyki, Kawiory 21, sala 2.41
zdalnie: transmisja na platformie YouTube

Podczas tej prezentacji omówione zostaną istniejące metody wyszukiwania kontekstowego w problemie odpowiadania na pytania. Dima uogólni istniejące podejścia do jednego frameworku marszrutyzacji tokenów i pokaże nowe ścieżki rozwoju badań nad QA, które otwiera takie właśnie podejście. Na koniec Dima zaprezentuje swoje rozwiązania części pytań otwartych w tej dziedzinie przedstawione w jego pracy magisterskiej oraz omówi potencjalnie ciekawe zastosowanie sieci grafowych w rerankingu otrzymanych kontekstów.

Dima ukończył studia inżynierskie oraz magisterskie na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na AGH, a następnie został przyjęty na doktorat na NYU Global PhD Fellowship. Obecnie prowadzi swoje badania doktoranckie z przynależnością do NYU Tandon i NYUAD Clinical AI Lab. Przez trzy lata współpracował pod kierunkiem dr inż. Aleksandra Smywińskiego-Pohla nad różnymi zagadnieniami związanymi z przetwarzaniem języka naturalnego, w tym nad projektem Lemkin. Ponadto, przez rok pracował jako Inżynier Oprogramowania ds. Sztucznej Inteligencji (Software Engineer - AI) w biurze NVIDIA w Warszawie. Aktualne obszary zainteresowań Dimy to: Multi-modal Learning, Causal Discovery/Inference, Information Retrieval i NLP.

• 5 miesięcy, 3 tygodnie temu