Prof. dr hab. inż. Janusz Kacprzyk został wybrany na członka honorowego stowarzyszenia International Artificial Intelligence Industry Alliance (AIIA), które aktywnie angażuje się w badania i rozwój nad sztuczną inteligencją we współpracy z przedsiębiorstwami.

AIIA to organizacja non-profit powstała w 2023 roku w Hong Kongu. Misją International Artificial Intelligence Industry Alliance jest promocja rozwoju i wdrażania branży sztucznej inteligencji w różnych gałęziach przemysłu, promowanie współpracy między przemysłem, środowiskiem akademickim i badaniami oraz wspieranie innowacyjnych i interdyscyplinarnych zastosowań technologii sztucznej inteligencji.

AIIA wyróżnia wspólna praca środowisk naukowych z przedsiębiorcami nad rozwojem współpracy. Stowarzyszenie zrzesza ponad 3000 pracowników naukowych i akademickich, będących specjalistami z zakresu informatyki, nauki o danych i sztucznej inteligencji.

International Artificial Intelligence Industry Alliance to również  48 przedsiębiorstw czołowych światowych liderów w dziedzinie sztucznej inteligencji, ponad 45 międzynarodowych organizacji społecznych z ponad 20 krajów oraz 66 firm inwestycyjnych.

Serdecznie gratulujemy, Panie Profesorze!

 

 

  • 5 miesięcy, 1 tydzień temu