IT IS ME Festiwal  innowacji studenckich to wydarzenie, podczas którego miało miejsce spotkanie kreatywnych studentów AGH, w tym kół naukowych AGH, członków naukowej społeczności akademickiej oraz przedstawicieli przemysłu.

Podczas wydarzenia została zorganizowana rozległa przestrzeń na stoiska dla kół naukowych, które zaprezentowały swoje osiągnięcia, stoiska dla projektów indywidualnych oraz stoiska dla firm ze specjalną ofertą staży, praktyk oraz innych możliwości wsparcia dla studenckiej działalności.

W ramach tego eventu przeprowadzony został konkurs dla kół naukowych i zespołów studenckich na najlepszy projekt o charakterze innowacyjnym z wykorzystaniem narzędzi IT. W konkursie zostało wyłonionych 6 projektów, które w ocenie powołanego Komitetu Naukowego są najbardziej innowacyjne w zakresie przeznaczenia, powstaną z wykorzystaniem narzędzi IT, są wynikiem współpracy zespołów studenckich składających się zarówno z kobiet, jak i mężczyzn oraz będą promować ideę równości.

Poniżej link do zamieszczonej  na YouTube relacji z wydarzenia IT is Me, zrealizowanej przez zespół radiowców z Radia1.7.

W materiale przedstawiono:

1) Projekty/ org. stud/ koła naukowe.: Eko-Energia, AGH Racing, Solar Boat, E-Moto, Mechanikad

2) Firmy: Andea, Bayer, Rockwell Automotion, EPAM

3) Rozmowy z: Prorektorem ds. Studenckich, prof. Rafałem Dańko i Dyrektorem Centrum Spraw Studenckich, Panią Anną Klimczyk

• 1 rok, 4 miesiące temu