W październiku 2022 r. w Instytucie Informatyki rozpoczęło swoją działalność Koło naukowe ZeroDay studentów AGH zainteresowanych cyberbezpieczeństwem.

Zobacz co się dzieje i zapisz się do koła!
Sekcja główna
Warsztaty, prelekcje, wykłady organizowane przez osoby z branży. Współpracujemy z firmami i specjalistami, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem. Chcemy, żeby przekazana na kole wiedza była jak najbardziej aktualna i odzwierciedlała zapotrzebowanie rynku.
Już teraz zaczynamy serię spotkań z firmą Clico, która przedstawi specjalistyczne rozwiązania z różnych obszarów cyberbezpieczeństwa. Na pierwszym wykładzie dowiemy się o kluczowych funkcjach Next Generation firewall'i, poznamy zasadę ich działania, różnice pomiędzy NGFW a firewall'ami tradycyjnymi oraz ich przypadki użycia. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwości konfiguracji przykładowego rozwiązania w specjalnie przygotowanych środowiskach.

Sekcja CTF
CTF to skrót od angielskiego „capture the flag”. Zawody mają na celu rozwiązanie specjalnie przygotowanych zadań, a rozwiązaniem (flagą) jest najczęściej ciąg znaków o określonym formacie, podanym przez autorów. Żeby ją odnaleźć trzeba wykazać się kreatywnością, sprytem i niewątpliwie dużą wiedzą, bowiem flaga może być ukryta w kodzie źródłowym, w pliku, w źle zabezpieczonej witrynie, nagraniu audio czy w aplikacji.
Zapisując się do sekcji CTF możesz liczyć na: rozwiązywanie i omawianie zadań z realnych konkursów, przygotowanie i startowanie w zawodach CTF.
Co musisz umieć? NIC, wszystkiego Cię nauczymy! Zachęcamy kompletnie początkujących jak i bardziej zaawansowanych do dołączenia do drużyny i do startowania zawodach pod okiem doświadczonych graczy.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się już dziś. Jedyne wymaganie: status studenta AGH.

  • 1 rok, 7 miesięcy temu