Konferencja CINTiA 2023

W dniach 19-21 września 2023 r. w Instytucie Informatyki AGH odbędzie się druga edycja międzynarodowej konferencji analitycznej pt. „Criminal Intelligence – New Trends in Analysis Conference 2023” (CINTiA 2023). Jest to spotkanie służb, dostawców technologii i przedstawicieli nauki specjalizujących się w analizie kryminalnej.

Funkcjonariusze zajmujący się tą tematyką w swojej codziennej pracy wyszukują związków pomiędzy materiałami dotyczącymi potencjalnego przestępstwa. Dane telekomunikacyjne, finansowe, powiązania osobiste czy szczegóły na temat geolokalizacji są bronią w rękach organów ścigania, za pomocą której można dowieść, czy w danej sytuacji popełniono czyn zabroniony. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza przy zwiększającej się liczbie źródeł informacji, skuteczna analiza musi być wsparta odpowiednim oprogramowaniem.

Wydarzenie będzie składać się z dwóch paneli: praktycznego oraz naukowego.  Pierwszy z nich pozwoli dostawcom nowoczesnych technologii na zaprezentowanie najnowszych rozwiązań w następujących obszarach:

  1. Analiza kryminalna dla służb ochrony porządku publicznego, obrony i bezpieczeństwa wewnętrznego.
  2. Prawnie usankcjonowane przechwytywanie danych i prowadzenie dochodzeń.
  3. Monitoring mediów społecznościowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i analiz.
  4. Cyberbezpieczeństwo i gromadzenie informacji o zagrożeniach.
  5. Monitorowanie przepływu i analizy danych w Dark Webie, w tym transakcji Bitcoin, Altcoin i Blockchain.
  6. Informatyka śledcza.

Udział w wydarzeniu CINTiA 2023  dla przedstawicieli służb mundurowych, instytucji publicznych oraz naukowców jest bezpłatny.

Zarejestruj się już dziś! Ilości miejsc jest ograniczona. https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=x3u4jyK32UGw-xlcg1EKh5xL0XpoFbhGmjrNgrI8NtdUMUZMVFYwOEVTN1JIUE9CTldFUExaM0dFTC4u

Organizatorami CINTiA 2023 są Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz projekt europejski CYCLOPES.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia: https://ppbw.pl/pl/konferencja-cintia/

 

  • 11 miesięcy, 3 tygodnie temu