Odszedł Marek Valenta

 

Z wielkim smutkiem informujemy, że w nocy z 2 na 3 listopada odszedł od nas dr inż. Marek Valenta – zasłużony pracownik AGH oraz Członek Honorowy PTI, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Oddziału Małopolskiego.

 

Marek Valenta był od początku swojej drogi zawodowej związany z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Od 1975 r. pracował na AGH w Instytucie Automatyki, a później w Instytucie Informatyki (w latach 1985-88 jako jego wicedyrektor) i Katedrze Informatyki. Był inicjatorem powstania Studiów Podyplomowych – Systemy Baz Danych i pełnił funkcję ich kierownika przez kilkanaście lat. W latach 1994-2012 pracował także na stanowisku wicedyrektora oraz p.o. dyrektora Uczelnianego Centrum Informatyki AGH.

 

Zapamiętamy go jako niezmiernie serdecznego i kompetentnego Kolegę, wyróżniającego się dużym poczuciem humoru, zawsze gotowego do niesienia pomocy innym, wspaniałego wychowawcę pokoleń informatyków. Marek był z nami "od zawsze" i na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pożegnanie Marka Valenty odbędzie się w czwartek 9.11 o godzinie 14.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w Sali Pożegnań.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i przyjaciołom.

 

  • 7 miesięcy, 1 tydzień temu