Studenci WI laureatami konkursu PTI na najlepsze prace i projekty z informatyki!

12.10.2023 w siedzibie NASK miała miejsce ceremonia wręczenia nagród III Ogólnopolskiego Konkursu PTI - Polskie Towarzystwo Informatyczne na najlepsze prace i projekty z informatyki!

I miejsce zajęli: Piotr Kica, Adam Nowak i Krzysztof Gądek (studenci II stopnia Informatyki WI) oraz Karol Zając (obecnie student Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki).

Zwycięska praca inżynierska polegała na stworzeniu rozszerzeń do istniejącej aplikacji webowej "MEE” umożliwiającej uruchamianie medycznych modeli obliczeniowych w wielkiej skali. Również stworzona została biblioteka przyspieszająca analizę czułości modeli obliczeniowych z wykorzystaniem usług serverless. Wybrane aplikacje symulacyjne z projektu In Silico World (https://insilico.world) zostały zintegrowane z platformą MEE oraz infrastrukturą HPC w ACK Cyfronet.

Promotorem był dr hab. inż. Maciej Malawski z naszego Wydziału.

Praca została stworzona we współpracy z Sano Centre for Computational Medicine i ACK CYFRONET AGH.

Wyróżnienie zdobyli Sebastian Szczepański i Aleksander Wójtowicz za pracę "Indoor positioning system based on Ultra-Wideband technology.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

• 6 miesięcy, 1 tydzień temu