Rekrutacja 2023/2024

Chcesz eksplorować innowacyjne dziedziny nauki i techniki, takie jak sztuczna inteligencja, IoT, Big Data, Systemy Rozproszone, VR czy analiza danych? Chcesz nie tylko poznawać ale i tworzyć nowe technologie i narzędzia informatyczne?

Z przyjemnością informujemy, że 5 czerwca rozpoczyna się rekrutacja AGH na nowy rok akademicki 2023/2024. Poznaj nasze kierunki, wybierz ścieżkę dla siebie i zdobądź zawód przyszłości!

Instytut Informatyki od ponad 40 lat kształci absolwentów w kluczowych obszarach nowych technologii. Oferujemy programy studiów dostosowane do potrzeb dynamicznego rynku pracy w ramach czterech kierunków:

INFORMATYKA

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W KRYMINALISTYCE

INFORMATYKA - DATA SCIENCE (II stopień – rekrutacja od 19.06)

Studiuj w Instytucie Informatyki

Oferujemy nowoczesną infrastrukturę, doświadczoną i zaangażowaną kadrę, nowatorskie projekty badawcze i możliwości rozwoju oraz zintegrowane podejście do nauki. Wyposażenie Centrum Informatyki zostało specjalnie zaprojektowane by spełniać najwyższe standardy w zakresie infrastruktury wspierającej proces kształcenia inżynierów informatyków na światowym poziomie tak, aby absolwenci mogli bez przeszkód odnaleźć się w miejscu pracy. Poziom studiów w Instytucie potwierdzają liczne wyróżnienia dla kierunku Informatyka: 2 miejsce w Rankingu Studiów Technicznych „Perspektywy” 2020, 2021 i 2022, ocena A przyznana przez MEiN oraz pozytywna weryfikacja Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT).

Zdobądź zawód poszukiwany na rynku pracy

Informatyka jest rokrocznie najczęściej wybieranym kierunkiem studiów w Polsce. Nic dziwnego – jej absolwenci są poszukiwanymi i docenianymi na rynku specjalistami. Badania losów absolwentów wykazały, że 100% naszych absolwentów wykonuje pracę zgodną lub częściowo zgodną z wykształceniem a 75% podejmuje pracę jeszcze przed ukończeniem studiów. Wielu z nich wiąże swoją przyszłość zawodową z Małopolską - regionem w TOP 3 województw z największą liczbą ofert pracy w sektorze IT.

W branży cyberbezpieczeństwa brakuje (zgodnie z szacunkami Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa ENISA) 0,5 mln specjalistów w UE i 3,5 mln w skali świata. 84% specjalistów w tej dziedzinie deklaruje zarobki powyżej 10 tys. brutto, a 40% - deklaruje zarobki przewyższające kwotę 20 tys. zł miesięcznie (raport "Cybersecurity. Rynek pracy w Polsce", przygotowany przez firmy HackerU i HRK).

Na absolwentów czeka też Data Science – specjalizacja przyszłości, wykorzystywana w wielu sektorach rynku, takich jak m.in finanse, logistyka, e-commerce, medycyna a nawet astrofizyka! Żeby zostać specjalistą Data Science nie musisz mieć tytułu inżyniera – już 19 czerwca rusza rekrutacja na semestr 0!

Dołącz do nas!

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na https://rekrutacja.agh.edu.pl/. Do zobaczenia w Instytucie Informatyki!

  • 10 miesięcy, 2 tygodnie temu